Wynajem-mikrobusow.warszawa.pl – zawodowy kierowca

Wynajem-mikrobusow.warszawa.pl - zawodowy kierowca

Fach jako profesjonalny kierowca wymaga od nas wielu rzeczy. Podstawa to wiedza i umiejętności psychofizyczne. Tym bardziej jeżeli działasz w przewozie osób lub oferujesz wynajem busa wraz z kierowcą. Podstawą jest na pewno cierpliwość. Sporo młodych osób nie rozumie ile nerwów kosztuje ten zawód. Zawsze gdy wspominam że wykonuję zawód kierowcy słyszę o to lekka praca na pewno jesteś szczęśliwy. Jak zaczynam o niej gadać ludzie dostrzegają inny obraz tego zawodu. Dziś opowiem jak naprawdę wygląda praca kierowcy.

Najważniejsza jest odpowiednia psychika. Piszę to naprawdę. W czasie całego dnia transportowania osób można się nasłuchać rzeczy miłych jak i tych złośliwych. Osoby wsiadające nie wiedzą że czasami po prostu nie masz chęci na tzw small talk. Zawsze trafi się ktoś kto będzie próbował pogadać. Możesz pokazać się od strony dużego chama i mu nieodpowiedzieć lub zebrać się w sobie i stać się tym miłym panem z busa. Bardzo ważna ciągła koncentracja. Wożąc ludzi nie możesz sprawić aby dopadł cię moment zawahania. Odpowiadasz za osoby które wieziesz dlatego musisz być zawsze skoncentrowany.

Sporo badań udowadnia że zawodowi kierowcy mają tempo reagowania na poziomie człowieka w wieku 25 lat. To nie są żadne żarty. 40-50 letni mężczyzna pracujący jako kierowca ma prędkość reakcji na poziomie mężczyzny w wieku 25 lat. Jest to ogromnie ważne w tej pracy bowiem kilkanaście milisekund może ochronić życie Twoje i ludzi na pokładzie. Trzeba też dostrzec że zawód kierowcy nie dobiega końca w czasie kiedy ostatni pasażer opuści samochód. To regularne sprzątnie busa po pracy i przygotowanie go na jutrzejszy dzień. Niestety ludzie nie dbają o to co nie należy do nich. Jeżeli nie rozumiecie o czy mówię wybierzcie się kiedyś na parking autobusów albo busów po pracy i zerknijcie co tam się wyprawia.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 20.03.2018 23:47:59)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz