Piece.olsztyn.pl

Piece.olsztyn.pl

Wybór dobrego kotła do domu wolno stojącego to podstawa. Po pierwsze pozwala to odłożyć pieniądze po drugie zwiększa to komfort mieszkania. Wiele ludzi nie wie jednak jak wybrać idealny kocioł do domu. Duża ilość sprzedawców zapomina powiedzieć że moc kotła powinna być dostosowana do wymogów energetycznych domu. W tym tekście postaram się państwu opisać kilka rad które mogą pomóc w wyborze dobrego kotła do domu.

Na starcie powinniśmy ustalić jaki kocioł nas interesuje. Jeżeli wybierasz paliwo stałe dobrze jest zrozumieć że wybór ten to dopiero początek. Piece na paliwo stałe może podzielić na trzy kategorie. Są to piece spalania górne, dolnego oraz podajnikowe. Każdy z tych kotłów posiada swój rodzaj rozpalania i funkcjonowania. Spalanie górne jest techniką trudną do nauczenia jednak łatwa budowa takiego kotła sprawia że jest on niedrogi dlatego sporo osób może sobie na niego pozwolić. Urządzenie spalania dolnego to prawidłowy wybór dla ludzi którzy chcą rozpalić raz i móc tylko uzupełniać paliwo. kocioł z podajnikiem to bardzo komfortowe urządzenie ale posiada pewne wady. Po pierwsze nie każde paliwo stałe nadaje się do takiego kotła oraz jest droższe od pozostałych dwóch.

Zanim jednak zakupimy prawidłowy rodzaj kotła dla naszego domu powinniśmy wziąć pod uwagę potrzeby energetyczne domu. Leciwe budownictwo wymaga dużo wyższych nakładów energii niż nowe. Dlatego podczas etapu projektowania powinieneś wziąć pod uwagę z jakiego rodzaju ogrzewania chcesz korzystać. Leciwe domy mają zapotrzebowanie 100W na metr kwadratowy. Nowoczesne budownictwo tylko 60W na metr kwadratowy. W tym przypadku dla starego budownictwa dobrym zakupem będzie kocioł dolnego spalania a dla nowego kocioł z podjanikiem.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 19.03.2018 06:27:22)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz