Kotły.olsztyn.pl – ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Kotły.olsztyn.pl - ogrzewanie gazowe czy elektryczne?

Grzanie chaty to ważny punkt projektu. Dlatego warto jest przemyśleć w jakiej technologi chcesz ogrzewać swój dom. Wybór jest duży i trudny. Istotne są przecież koszty eksploatacji które zależą od kosztów inwestycji. Można się w tym pogubić. Dlatego można czasem podpytać osobę doświadczoną która bezproblemowo podzieli się swoją wiedzą. Specjalnie dla was mam teraz sporo prostych rad które pomogą w wyborze dobrze dobranego sposobu grzania domu.

Na wstępie należy napomknąć o tym że wybór ogrzewani powinien się odbyć w fazie projektowania. Dotyczy to zaplanowania miejsca na kotłownie oraz całej instalacji. Kolejnym ważnym elementem jest wyliczenie zapotrzebowanie energetycznego budynku. Liczby w tym przypadku zależą od rozmiaru domu oraz tego ile włożymy w ocieplenie budynku. Można wspomnieć że idealna izolacja może opuścić koszty próżniejszego zapotrzebowania na paliwo nawet o 20 %.

Pierwszym i jednym z najbardziej wygodnych sposobów grzania domu jest ogrzewanie elektryczne. Te rozwiązanie jest o tyle dobre że nie produkujemy szkodliwych gazów czy pyłów. Całość jest bardzo prosta w obsłudze. Za wszystko odpowiada sterownik który nawet najmłodsi domownicy będą wstanie obsłużyć. Grzanie elektryczne ma swoje minusy. Największym jest koszt użytkowania instalacji. Jeżeli dom jest źle ocieplony to rachunki za elektryczność będą horrendalne. Następnym problemem jest koszt założenia instalacji. Ceny rozpoczynają się od 30 tysięcy złoty.

Tańszym rozwiązaniem ale również wygodnym jest ogrzewanie gazowe. Piece gazowe mają to do siebie że działają praktycznie same. To dzięki użyciu współczesnej technologii. Piece gazowe tak samo jak ogrzewanie elektryczne posiadają prosty sterownik który można z łatwością programować. Chcesz aby po powrocie do domu było ciepło Nie ma problemu ustawiasz piec w taki sposób aby grzanie zaczęło się 30 min przed Twoim powrotem. piece gazowe można podzielić na tradycyjne oraz kondensacyjne te drugie pozwalają zaoszczędzić na paliwie ale są dużo droższe w stosunku do tradycyjnych.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 19.03.2018 05:07:11)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz