Deszczowe dni? Kilka pomysłów na zabawę z dzieckiem

Deszczowe dni? Kilka pomysłów na zabawę z dzieckiem

Końcówka sierpnia dla sporej liczby osób oznacza zakończenie lata. Nie mam tu nam myśli końca kalendarzowego chodzi bardziej o koniec mentalny. Tak samo jest z dziećmi. Dłużące się letnie dni zaczynają robić się coraz krótsze. Dla spore ilości rodziców idąca wielkimi krokami jesień jest problemem bowiem co zrobić z maluchem kiedy za oknem wali deszcz? To pytanie które regularnie pojawią się na wielu forach internetowych o tematyczne rodzicielskiej. Podrzucę wam kilka pomysłów które zamienią wasze podejście do brzydkich dni.

Na początku powinieneś pamiętać że nie możesz zapełnić wolnego czasu dziecka technologicznymi gadżetami. To przerażająco popularny trend który zarazem jest bardzo szkodliwy. Wielokrotnie udowodniono już że nowe technologie mają negatywny wpływ na rozwój dziecka. Maluch spędzający kilkanaście godzin przed telewizorem lub ekranem tabletu staje się nadpobudliwy i agresywny. Dlatego bardzo istotne jest stworzenie rozrywki dziecku w mokre dni, w których nie może wyjść do kolegów na dwór.

Twój dom nie musi być nudne. Zapamiętaj dziecko ma nieograniczoną wyobraźnię wystarczy ją prawidłowo rozochocić. Za oknem deszcz a Tobie widzi się piknik? Nie ma problemu! Przygotuj koszyk z jedzeniem, połóż koc i zabaw się z dzieckiem w piknik. Obiecuję że szybko zapomnisz o tym że przesiadujesz na dywanie. Taki sam pomysł sprawdzi się w łazience z której możesz zrobić morze. Pomysłów jest wiele nie pozwól aby ograniczała Cię głowa. Fenomenalnym pomysłem są gry planszowe. Zasiadając do gry z dzieckiem wybierz taka która posiada coś edukacyjnego w sobie. Ulepszanie języka? Scrabble! Umiejętne liczenie? Monopol! Gry planszowe bardzo dobrze rozwijają dziecięcy umysł a także potrafią kraść długie godziny. To interesujący pomysł na mokre dni. Nie bądź leniem i baw się ze swoim maluszkiem.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 21.03.2018 13:30:09)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz