Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

Dariusz Maciński o odnawialnych źródłach energii

Dziś mamy chęć zaprezentować tutaj rzeczową treść, która wytłumaczy Wam czym są odnawialne źródła energii i czym się charakteryzują. Dodatkowo dowiecie się po przeczytaniu tego tekstu również jakie są najpopularniejsze źródła tej energii a także czy łatwo do nich dotrzeć.

Co to są odnawialne źródła energii?

Źródła energii odnawialnej to źródła energii, jakich wykorzystywanie nie zespala się z wiecznie trwającym ich brakiem, ponieważ zasób ich powraca się w dynamicznym tempie. Tego typu generatorami są między innymi pływy morskie czy geotermia. Przeciwieństwem ich są nieregenerujące się źródła energii, czyli zasoby, jakich zbiory odtwarzają się bardzo ślamazarnie czy też nigdy: dla przykładu ropa.

W Polsce źródła odnawialne zaspokajają plus minus 5% zapotrzebowania na energię. Najpopularniejszymi źródłami są: wiatr i biomasa.

Które źródła odnawialnej energii są najpopularniejsze?

Najintensywniej pożytkowanym źródłem energii odnawialnej jest woda wykorzystująca grawitację. Od jakiegoś czas odpowiedzialna była ona za sporą część energii z wspomnianych źródeł. Kolejne źródła to wiatr, biomasa no i biopaliwa. Na bardziej odległych miejscach są popularna wydawałoby się energia słoneczna no i energia geotermalna. Bieżące trendy sugerują, że w ciągu kilku lat energia generowana przez wiatr a także ta słoneczna będą produkowały identyczną ilość energii co hydroenergetyka.

Czy łatwo dotrzeć do takich źródeł energii?

Łatwo wywnioskować, że najpopularniejszym źródłem odnawialnym energii jest słońce. Do ziemskiego padołu dolatuje ogromna ilość mocy, która jest większa niż wymagana jest przez ludzi. Podobnie jest jeśli chodzi o wodę. Posiadamy prosty dostęp do deszczów, strumieni, jakie można użyć do generowania energii.

W moim odczuciu wszyscy powinni zabiegać o to, aby w jak największym stopniu pożytkować odnawialne źródła energii. Sprawimy tym pożytek i sobie i matce ziemi.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 09.06.2017 00:21:08)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 03.10.2017 21:01:19)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz