Ciekawe wyjazdy integracyjne dla firm

Ciekawe wyjazdy integracyjne dla firm

Obraz wyjazdów integracyjnych dla firm

Jest dużo przedsiębiorstw które stawiają na wyjazdy dla firm. Atrakcje te przeważnie mają ten sam charakter – motywują albo nagradzają. Różnego rodzaju badania wiele razy udowadniły że ten sposób się sprawdza. Szczególne narzędzia stosowane przez pracodawców to wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Warto wiedzieć, że nie wystarczy zebrać grupki dobrych podwładnych i wysłać ich w gorące kraje lub do atrakcyjnego kurortu. Konieczny jest na to pomysł.

Słabe wrażenie z przeszłości

Wyjazdy firmowe maja złą sławę w Polsce. Pogląd że takie imprezy to alkohol, chamskie zachowanie i małżeńskie zdrady jest powtarzany od wielu wielu lat. Taki rodzaj wyjazdów firmowych funkcjonował w Polsce do końca 2010 roku. Jednak kryzys i współczesne trendy w zarządzaniu biznesem odmieniły sposób organizowania wyjazdów firmowych. Obecnie pracodawca nie chce aby jego pracownicy spożywali alkohol. Zależy mu na podnoszeniu kwalifikacji i rozwijaniu podwładnych. Dlatego też ewoluował sposób planowania tych wyjazdów. Imprezy zakładowe i korporacyjne zmieniły się w wyjazdy integracyjne i incentive.

Nowa jakość

Uparci mogą wmówić innym że przemieniła się tylko nazwa a reszta jest po staremu. Nie jest to prawda. Europejskie wpływy na nasz biznes sprawiły, że pracodawcy bardzo skrupulatnie przykładają się do kreowania planów na imprezy motywacyjne. W ten sposób jego ludzie mogą spróbować cliffjumpingu, windsurfingu, wspinaczki czy wyczynowej jazdy samochodem. Oprócz czystej rozrywki na imprezach można spotkać trenerów którzy mówią o rozwijaniu samego siebie. Aktualnie bardzo popularne są różnego rodzaju warsztaty biznesowe które podwyższają kwalifikacje podwładnych.

Małe podsumowanie

Można zauważyć że czasy się zmieniły. Spotkania pracownicze które były mocno zakrapiane alkoholem zmieniły się w ciekawe wyjazdy wyjazdy incentive oraz wyjazdy integracyjne dla firm. Szef nie chce rozpijać swoich pracowników zależy mu na ich rozwoju i podnoszeniu kompetencji. Prawda jest taka że dobry pracownik to znakomite wyniki a nagrody pozwalają kreować oddanie wobec firmy. Obraz imprezujących korporacji można podrzucić do kosza. Dziś ważne jest coś zupełnie innego. Oczywiście widoczne są jeszcze przypadki imprez znanych z lat 90 jednak są to sytuacje marginalne.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 03.12.2017 20:42:50)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz