Szamba ekologiczne

Szamba ekologiczne

Trudność ścieków w domach wielorodzinnych bywa nieraz uciążliwy. Włączenie się do sieci kanalizacyjnej bywa drogie, szczególnie jeśli nasz lokal mieszkalny nie znajduje się w środowisku gęstej zabudowy. Jeśli dom znajduje się na odludziu, potrzebne jest przyciągniecie całkowitej sieci kanalizacyjnej do domu. Wywołuje to nieraz nawet tysiące złotych kosztów. W związku z tym dużo osób decyduje się na to, by sporządzić sobie oddzielne ściek z przyległym do niego oczyszczalnię ścieków.

Samodzielna szamba ekologiczne znajdująca się w przydomowym ogródku jest ekologiczna. Nie wymaga dysponowania sensacyjnej ilości miejsca – starczy mała parcela za lokalem mieszkalnym. Nie jest smrodliwa, nie wytwarza kosztów, nie trzeba jej często opróżniać ani niepotrzebna jest żadna specjalistyczna wiedza potrzebna do utrzymywania takiej oczyszczalni. Konieczne jest podciągniecie elektryczności do takiej oczyszczalni, należy również okresowo kupować wkład do nalotu oczyszczalni (nie częściej niż raz na dwa lata).

Jak widać w takim razie koszty domowej oczyszczalni ścieków są mniejsze niż comiesięczne wykorzystywanie z sieci kanalizacyjnej. Oczyszczalnie przydomowe są także łatwe w ukształtowaniu – starczy odkopać nieco płytki wykop. Nie są zatrważające dla środowiska, bo ścieki odprowadzane są do wód gruntowych wyłącznie w takim stopniu, w jakim wody są w stanie je zaakceptować.

Jednakowo funkcjonują szamba ekologiczne, które mają za obowiązek strawić w przyrodniczy sposób to, co się w nich znajduje. Za pośrednictwem zastosowaniu ekologicznych rozwiązań w przypadku takich szamb, możebne jest opróżnianie zasobników stanowczo rzadziej niż szablonowo. Istnieją specjalistyczne jednostki, które stawiają tego modela zbiorniki a także wyposażają je w odpowiednie urządzenia.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 193 (ostatnio: 25.09.2018 00:26:04)
  • yahoo: 23 (ostatnio: 21.06.2019 02:49:09)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz