Napisał książkę w klimatach post apo o Wrocławiu

Napisał książkę w klimatach post apo o Wrocławiu

Reset to książka utrzymana w klimatach postapo, której głównym bohaterem jest Wrocław. Jej autorem jest Bartosz Adamiak, pisarz niezależny, który na koncie ma już dwa ebooki z cyklu Era Mroku, a obecnie pracuje nad kryminałem paranormalnym „Podziemny Wrocław”.

Akcja Resetu przenosi nas do nieodległej przyszłości, w której świat pogrążony jest w gigantycznym regresie gospodarczym. Skala kryzysu jest tak duża, że upadły nawet niektóre kraje. Nie do końca wiadomo, czym był tytułowy Reset, jednak wraz z kolejnymi stronami powieści dowiadujemy się więcej.

Postapokaliptyczny Wrocław jest oazą separatystów, którymi rządzi niejaki Duce – zapatrzony w starożytny Rzym dyktator. Wojska rządowe szykują się do ofensywy, której celem ma być obalenie Duce i odbicie miasta z rąk separatystów.

W takich okolicznościach odnaleźć się muszą muzycy zespołu calypso, którego nazwa brzmi Apo-Calypso. Wiążą oni koniec z końcem grając na różnych, często dziwacznych imprezach (wesela, bar micwy oraz pokazy, na których dokonuje się egzekucji aktorów).

– Reset zdaje się być książką bardzo przygnębiającą i poważną, jednak bardzo duży nacisk położony został na dowcip – mówi autor. – Szyderczy humor jest czymś, co od początku postrzegam jako swój znak rozpoznawczy. I nie inaczej jest tym razem.

Powieść z pewnością przypadnie do gustu fanom takich filmów, książek i gier jak Fallout, Mad Max, Stalker czy The last of us.

Powieść Reset można czytać online na stronie http://bartoszadamiak.com/reset/


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Video:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 5 (ostatnio: 16.11.2018 20:59:00)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz