Depresja objawy

Depresja objawy

Każda choroba ma swoje objawy, choć niektóre symptomy trudniej zauważyć, a inne widzimy od razu, nigdy nie możemy być pewni i stawiać diagnozy samodzielnie. Wizyta u lekarza pomoże nam uzyskać pewność, na jaką przypadłość zapadliśmy. Jedną z często występujących chorób psychicznych jest depresja. Objawy jej są dość uciążliwe dla chorego oraz jego całej rodziny.

Przypadki ciężkie potwierdzają, że może ona nawet uniemożliwiać normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Jest to zatem zaburzenie nastroju, które potrafi utrudnić życie, a nawet je totalnie sparaliżować. W tym ostatnim przypadku na szczęście pomagają szpitale psychiatryczne, gdzie terapia jest przeprowadzana pod fachowym okiem lekarzy wielu specjalizacji. Depresja objawy są silnie powiązane z przyczynami, czasem niewprawnym okiem trudno określić co jest przyczyną a co symptomem. Bo czy negatywne myślenie powoduje zmiany w mózgu na poziomie neuronalnym, czy to właśnie te zmiany są przyczyną uporczywego negatywnego myślenia? To pytanie nurtuje mnie już od dawna, ale niestety na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć. Konkretnie rzecz biorąc depresja poporodowa ma następujące symptomy: uczucie przygnębienia utrzymujące się nawet przez kilka miesięcy, rozdrażnienie, ograniczenie możliwości poznawczych i zaburzenie logicznego myślenia, błędne i katastroficzne ocenianie swojej sytuacji życiowej i położenia. Powyższe objawy połączone są również z anhedonią czyli utratą naturalnej dla człowieka zdolności do odczuwania wszelkiej przyjemności.

Już na samą myśl o takich objawach możemy przypuszczać, że jest to zaburzenie nastroju bardzo dotkliwe dla chorego oraz jego najbliższego otoczenia. Szczęście ma ten, kto nie ma w rodzinie nikogo chorego psychicznie lub nawet z lekkimi zaburzeniami, z którymi da się przecież żyć w miarę normalnie w naszym społeczeństwie i nie trzeba zamykać się w zakładach psychiatrycznych z powodu choroby jaką jest depresja i inne tego typu.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 43 (ostatnio: 22.05.2018 16:22:45)
  • yahoo: 5 (ostatnio: 22.06.2016 22:41:49)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz