Murator – nowoczesne projekty

Murator - nowoczesne projekty

Osoby, które marzą i myślą o budowie swojego domu zazwyczaj nie nie mają wyobrażenia przed jaką ilością ważnych spraw zostaną postawione zanim będzie dane im zamieszkać. Przed przystąpieniem do właściwego rozpoczynania prac budowlanych istotne jest by zdobyć trochę wiedzy a także poznać rzeczy, które w przyszłości przysporzą większych lub mniejszych kłopotów.

Jeżeli ominiemy w naszych rozważaniach sprawy związane z uzyskaniem kredytowania na nowy dom a także tematy związane z prawem budowlanym istotną sprawą z którą przyjdzie nam się zmierzyć jest kupno oraz wybranie właściwej działki pod wymarzony dom. Wbrew pozorom wiele osób nie wiele o tym myśli co w przyszłości może stworzyć problemy a nawet doprowadzić do sprzedaży naszego domu oraz zmiany okolicy na inną Czemu? Przymierzając się do zakupu działki zazwyczaj decyduje cena. Działki w niecodziennie niskich cenach to takie, które są zazwyczaj usytuowane daleko od miasta lub głównej drogi, charakteryzują się nietypowym kształtem czy też mają bardzo małą szerokość. Nierzadko jest tak, że samo ukształtowanie terenu na takiej działce może utrudnić stworzenie niektórych projektów. (np. na działce ze stosunkowo dużymi wzniesieniami). Inną możliwością jest wysoki poziom wód gruntowych albo nawet okazać się może, że działka stoi na terenach zalewowych.

Rzeczą drugą , którą trzeba się zająć jest dobór projektu. Tak jak w przypadku działki tak i w tej kwestii nie decydujmy się jedynie patrzeć na cenę projektu. Dobrym posunięciem jest poproszenie o referencje wybieranego architekta. Często jest tak, że decydując się na atrakcyjnie tani projekt dostaniemy projekt zaprojektowany np. przez studenta architektury. Często tani projekt to brak różnych informacji, planów lub informacji z jakich produktów budowlanych powinniśmy korzystać.

Na koniec można nadmienić, że po budowie domu na pewno przyjdzie czas na planowanie ogrodu – to warto rozważyć i zrobić jeszcze nawet na etapie wyboru projektu. Bardzo dobrym posunięciem jest również tworzenie ogrodu w trakcie budowy (na tyle ile będzie to nieinwazyjne w budowie).


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 38 (ostatnio: 23.07.2019 23:14:51)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 20.06.2019 16:05:12)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz