System Resys w górnictwie – efektywne ratownictwo górnicze

System Resys w górnictwie - efektywne ratownictwo górnicze

Przemysł wydobywczy jest jednym z najniebezpieczniejszych na całym globie. Nie dziwi w związku z tym fakt, że branża górnicza nadzwyczaj ochoczo przyjmuje wszystkie ciekawostki dotyczące zarówno sposobu oraz techniki wydobycia, jak i samych systemów dotyczących bezpieczeństwa pracy oraz norm zachowań podczas nieprzewidzianych zdarzeń. Każda z technologii, która w relewantny sposób polepsza bezpieczeństwo oraz jakość pracy górników jest nadzwyczaj pozytywnie odbierana. W tym artykule chcemy bliżej przyjrzeć się zagadnieniu komunikacji w ratownictwie górniczym, które jest bezpośrednio połączone z pracą górników na całym globie.

Łączność – okazja na szybszy ratunek

Każdy z ratowników górniczych nie wyobraża sobie akcji ratowniczej bez możliwości komunikacji z innymi ratownikami – to sposób, by prędzej dotrzeć do poszkodowanych, skuteczniej nawigować w wyrobiskach czy raportować o wypadkach lub też stanie górników jednostki czekające na udzielenie pomocy lekarskiej na górze. System komunikacji dla górników musi być nie tylko wytrzymały, ale także bezproblemowy. Ciągnące się przewody, niezbędność podłączania słuchawek do innych odbiorników lub też po prostu ogromne słuchawki – taki system działa, lecz na pewno nie jest komfortowy oraz dla ratownika ma prawo okazać się swoistą kulą u nogi.

System komunikacji bezprzewodowej Resys

System Resys, który pozostał zaprojektowany oraz skonstruowany przez jednostkę 2RHP to odpowiedź na potrzeby komunikacji dla ratownictwa górniczego. System gwarantuje szansę bezprzewodowej łączności pomiędzy ratownikami (system używa technologii full duplex, która stosowana jest także w telekomunikacji – świadczy to, że Resys zezwala na paralelną komunikację w obie strony). Na dodatek Resys zezwala na sprawdzanie funkcji życiowych i namierzanie poszczególnych odbiorników. Resys jest własnego rodzaju centrum komunikacyjnym dedykowanym do pracy w kłopotliwych warunkach.

Z Resys korzystają nie tylko ratownicy górniczy, lecz także sami górnicy – kopalnie ochoczo inwestują w tego rodzaju komunikację, jaka nie powstrzymuje górników, równocześnie dając im przydatne, efektywne oraz nowoczesne narzędzie do komunikacji – zarówno podczas codziennej pracy, intensyfikując tym samym efektywność oraz zdolność produkcyjną górników, jak także podczas wypadków lub sytuacji kryzysowych, gdy Resys przydaje się dla ratowników.

System Resys to aktualnie jeden z najbardziej nowatorskich systemów poświęcanych do pracy w kłopotliwych warunkach – potwierdzają to liczne certyfikaty a także nagrody, które zostały przyznane dla firmy 2RHP.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 2 (ostatnio: 03.09.2018 13:24:22)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz