Monthly Archives | Luty 2013

Pomysłowy fotograf ślubny

Pomysłowy fotograf ślubny

Z cyklu fotograf ślubny Kraków doradza. Zdjęcia ślubne pozbawione koloru, innymi słowy zdjęcia czarno białe. Czy to ma sens? Od jakiegoś czasu spostrzegam modę na zamianę barwnych zdjęć na fotografie czarno-białe. Jest to stosunkowo łatwe pod względem technicznym - starczy zaopatrzyć się w przyzwoity program graficzny. Wiele większe wymagania stawia przed nami tymczasem decyzja, czy konkretna fotografia powinno być w samej rzeczy w czerni i bieli, czy lepiej , aby pozostało kolorowe. Panuje również pewne przeświadczenie, że fotografia czarno biała jest smutna. Nic bardziej fałszywego!!! Zdjęcia ślubne wcale nie muszą być w kolorze. Zawsze obstawałem, że poniektóre fotografie nabierają charakteru dopiero po zamianie do czerni i bieli. Wspaniałym pomysłem jest połączenie fotografii ślubnych w albumie barwnych i czaro białych. Fotografia cyfrowa zapewnia nam alternatywe całkowitej ingerencji w zapisywany materiał. Zakończyły się czasy, podczas gdy selekcja prawidłowiej kliszy załadowanej do aparatu ograniczał nam zakres manewru. W zasadzie każdy aparat cyfrowy rejestruje obraz w kolorze. To od nas zależy decyzja, jakie środki przekazu zastosujemy na konkretnym zdjęciu w postprocesie. Fotografia czarno-biała jest najprostszym wybiegiem, aby uciec od banału zapisu rzeczywistości w kolorze. Pozbawienie zdjęć koloru powoduje, że automatycznie koncentrujemy się na kwintesencji fotografii, nasza ocena sceny zapisanej na zdjęciu działa inaczej niż w przypadku oglądania fotografii ślubnych barwnych. Co można powiedzieć o fotografii czarno-białej? Przede wszystkim zdjęcie czarno-białe stwarza atmosferę.Odpowiednio z dewizą postrzegania wzrokowego, nasze oko zawsze ucieka w kierunku najjaśniejszego punktu na płaszczyźnie. O ile więc mamy gotowość wydobyć taki element na fotografii, poprawniej posłużyć się zdjęciem czarno-białym. Zdjęcia czarno białe obligują naszą wyobraźnię do wzmożonego wysiłku oraz dają więcej okazji interpretacji kadru. Zdjęcia ślubne czarno-białe w dużym stopniu mocniej pokazują emocje. Fotografia ślubna czarno-biała może przekazywać subtelniej doznania metafizyczne. Przeprowadziłem pewnego razu eksperyment opracowując jednemu klientowi mały album, w którym opublikowałem zdjęcia ślubne jedynie czarno białe. Nie napomknąłem wcześniej o swoich planach i co się wydarzyło? Pomimo pewnego zaskoczenia po pierwszym kontakcie za jakiś czas otrzymałem od klientów znak, że mój niewielki album z czarno białymi fotografiami uzyskał sobie ich największa sympatię. Także pośród rodziny i najbliższych znajomych.

Zdjęcia ślubne Kraków

Wskazówki dla zaciągających kredyt samochodowy

Wskazówki dla zaciągających kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy to jeden z najczęściej wybieranych kredytów wśród klientów banków. Jego celem jest kupno pojazdu. Co istotne, pod określeniem „pojazdu” poza samochodem osobowym rozumie się również motocykle, przyczepy, a nawet łodzie motorowe. Dzięki otrzymanym pieniądzom możemy nabyć zarówno nowy samochód jak również pojazd używany. Poza tym najczęściej nie liczy się miejsce zakupu. Bank nie interesuje się czy jest to salon samochodowy, czy może prywatny sprzedawca. Co powinno się zrobić, aby podjąć korzystną decyzję co do wyboru oferty? W pierwszym rzędzie warto odwiedzić witrynę sklepirena.pl. Z jakiego względu właśnie ten serwis? Przydatne zalecenia udostępnione na portalu bez wątpienia pomogą nam w decydowaniu. Należy jedynie wybrać odpowiednią zakładkę, np. http://sklepirena.pl/czy-mozna-zaciagnac-kredyt-na-auto-bez-bik/, a dowiemy się wszystkich koniecznych informacji. Jak w takim razie dobrze wybrać kredyt na samochód? W pierwszym rzędzie po przejrzeniu serwisu należy zaznajomić się ze wszystkimi nowymi ofertami. Zestawienie określonych propozycji daje nam szansę na dokładne zapoznanie się z każdą możliwością przedstawianą przez konkretne banki. Należy rozważyć wszystkie elementy, m.in. takie jak stopa oprocentowania a także opłata należna za zawieranie umowy. Dodatkowo powinniśmy się zorientować w kwestii konsekwencji finansowych wcześniejszego uregulowania należnych rat. Czasem się to nie opłaca. Trzeba również zaznajomić się z proponowanym do kredytu zestawem ubezpieczeń, który przeważnie jest wymaganym warunkiem jego otrzymania. Na koniec warto zaznaczyć, że niektóre banki nie dają kredytów osobom, które nie posiadają wkładu własnego. Ubiegając się o kredyt na używany pojazd, musimy również sprawdzić akceptowalne przez banki lata pojazdu. Znając powyższe zalecenia i pamiętając o stronie http://sklepirena.pl/szybki-kredyt-samochodowy/ z pewnością znajdziemy korzystny kredyt samochodowy. Nie spieszmy się z wyborem określonej oferty, aby dobrze przemyśleć wszystkie możliwości. Należy pamiętać, że dobry kredyt nie tylko pozwoli nam kupić upragnione auto, ale również nie będzie powodował trudności w jego oddawaniu. Takie problemy mogą nam jedynie popsuć całą radość z posiadania nowego i wymarzonego auta.

Agencja interaktywna

Agencja interaktywna

Jak zadbać o swój wizerunek w sieci?Jeżelinie posiadaszjeszczeprywatnejwłasnejstrony internetowej, to wiedz, że twojakonkurencjadawno cię przegoniła. Najnowsze statystykiprzekazują, że coraz więcej zakupów i kontaktówkorporacyjnychprzenosi się do sieci, co jest naturalnymrezultatemjej popularyzacji iobecnościwprawiekażdymmieszkania.Używające stron iprogramówwww stawiamy nakomfortiszybkośćdziałania- dlategoteżzaistnienie w sieci,szczególniew sytuacjifirm/działalności jednoosobowych/przedsiębiorstw,wydaje się byćobowiązkiemnaszych czasów. Agencja interaktywna to przykład partnera na tej drodze, któryma możliwośćpomóc nam wdrożyć nasz1-wszywirtualnyzakład usługowy, a do tego opracujez ogromnym skutkiemstrategię reklamową.Tworzeniestron internetowych WWWtopierwszystopieńwspółpracy - która wwspółzależnościod poziomuspecjalistycznościnaszegonabywcy-możedać nam współmiernedochody gotówki.Kreacjastron internetowychtow dużej liczbie przypadkówzadanienieprostei czasochłonne.Całkiem inaczejjestw przypadkukontaktu z agencją - dla tych największych pracują sztaby kilkusetludziskładających się zplastyków, programistów, copywriterów ispecjalistówod marketingu. Dzięki temu wdrożeniestrony internetowe WWWmożebyćszybkiei bezproblemowe, a efektfinalnyzaskakuje stabilnościądziałaniai wysokim poziomem bezpieczeństwa.Jak zadbać o swój wizerunek w sieci? O ile nie masz jeszczeprywatnejswojej strony internetowej WWW, to wiedz, że twoja rywalizacja dawno cię przegoniła. Najnowsze statystyki przekazują, że coraz więcej zakupów i kontaktów korporacyjnych przenosi się do sieci, co jest naturalnymrezultatem jej popularyzacji i obecności womal każdym lokalu. Korzystając ze stron i aplikacji www stawiamy nakomfort i prędkość funkcjonowania - dlatego takżezaistnienie w sieci, szczególnie w przypadku firm,wydaje się być koniecznością naszych czasów. Agencja interaktywna to przykład partnera na tej drodze, który może pomóc nam wdrożyć nasz1szy wirtualny przedsiębiorstwo, a do tego opracuje z dobrym skutkiem strategię reklamową. Powstawanie stron internetowych to pierwszy odcinek współpracy - która wzależności od poziomu fachowości naszegonabywcy - ma możliwość dać nam współmiernekorzyści.Zaprojektowanie stron internetowych WWW to w wielu wypadkach zadanieskomplikowane i czasochłonne. Inaczej jest w wypadku kontaktu z agencją - dla tych największych pracują sztaby kilkuset ludzi składających się zplastyków, programistów, copywriterów iprofesjonalistów od marketingu. Dzięki temu wdrożenie strony www może byćszybkie i bezproblemowe, a efekt ostatecznyzaskakuje stabilnością działania i wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Stała obsługa firm

Stała obsługa firm

Można by się zastanawiać, jakie korzyści niesie powierzenie Kancelarii Adwokata lub Radcy Prawnego stałej obsługi prawnej firmy Wydawać by się mogło, że jest to działanie zdecydowanie nieopłacalne. Nic bardziej mylnego. Wszystko zależy bowiem od potrzeb oraz rozmiarów prowadzonej działalności. W przypadku, kiedy prowadzenie działalności gospodarczej powoduje wiele problemów prawnych, takich jak problemy z prawem pracy, niemożność windykowania należności, problemy administracyjnoprawne, to warto zawrzeć z Adwokatem lub Radcą Prawnym umowę dotyczącą stałej obsługi prawnej. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu, pieniędzy i nerwów. Poza tym nawiązuje się z danym prawnikiem porozumienie oparte na zaufaniu. Adwokat lub Radca Prawny posiada wówczas kompleksową wiedzę o profilu firmy i jej problemach, co ułatwia później profesjonalne doradztwo prawne. Poza tym w ujęciu finansowym stała obsługa prawna jest bardziej opłacalna. Nie trzeba za każdym razem uiszczać bardzo wysokiego honorarium dla prawnika, ponieważ taka jest idea wynagrodzenia ryczałtowego. Każda większa firma, w szczególności spółki prawa handlowego, powinny mieć kontakt z Adwokatem lub Radcą Prawnym. Najlepszym wyjściem jest powierzenie stałej obsługi prawnej, co daje komfort i jest na dłuższą metę zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Każdy oczywiście może próbować działać na własną rękę, ale duże przedsięwzięcia wymagają zaangażowania fachowców w danej dziedzinie. Tymczasem prawo rozwija się bardzo szybko i potrzeba osób, które na bieżącą śledzą zmiany oraz mają doświadczenie w tej branży.

PF Wynajem Aut

PF Wynajem Aut

Od użytkownika wypożyczalni nie jest wymagane prawo jazdy, jako że możliwe jest wynajęcie auta z kierowcą, a jest to alternatywa stylowa i właśnie taką usługę stara się przedstawić nasza strona internetowa. W takiej możliwości możemy spokojnie relaksować się, ponieważ interesuje nas jedynie aby dojechać na określone miejsce - proste i bardzo wygodne. Nasz portal wyjaśnia Wam zalety wynajmu samochodu, godne uwagi jest to, że proponowane wozy to najnowsze modele i że wynajem nie musi ograniczać się do aut osobowych. Istnieje możliwość wypożyczenia busa z kierowcą lub bez niego, taki wybór weryfikuje się zwłaszcza podczas organizowania wycieczek za znajomymi, w takiej opcji zwiedzanie Małopolski i okolic na pewno będzie dużo przyjemniejsze i sprawniejsze. Nie mamy wtedy zmartwienia, że nasz spóźnimy się na odjazd pociągu czy autobusu. Wynajem z szoferem ułatwia szybki przejazd grupy i bezproblemowy dojazd na ustalone miejsce, bez pytania o drogę. Pracownik wypożyczalni jest zobowiązany aby nam pomagać przez przez cały okres eskapady, dzięki takiej opcji nie przegapimy żadnego ciekawego miejsca w tym regionie. Wypożyczalnia ta proponuje również dodatkowe usługi na wakacyjne żary. Wynajem auta w okresie upalnych letnich miesięcy to odpowiednie wyjście na ulgę dla klientów komunikacji miejskiej. Podczas gdy temperatura powietrza sięga trzydziestu kresek na termometrze, w autokarach jest okropnie gorąco. Wynajem samochodu może nas przed tym zabezpieczyć, bo porządne auto z wbudowaną klimatyzacją jest tym czego nam potrzeba, zwłaszcza latem, z drugiej strony podczas uciążliwych mrozów samochody odmawiają posłuszeństwa i tu często przydaje się oferta samochód zastępczy, który może być podstawiony pod wybrane miejsce, dzięki czemu nie musimy tracić niepotrzebnie czasu. Wejdź na http://www.pewnafirma.pl/wynajem-busa-z-kierowca-krakow-2/ i znajdź elementy oferty proponowanej przez tą firmą i przekonaj się, że jest propozycja na każdą kieszeń.

Murator – nowoczesne projekty

Murator - nowoczesne projekty

Osoby, które marzą i myślą o budowie swojego domu zazwyczaj nie nie mają wyobrażenia przed jaką ilością ważnych spraw zostaną postawione zanim będzie dane im zamieszkać. Przed przystąpieniem do właściwego rozpoczynania prac budowlanych istotne jest by zdobyć trochę wiedzy a także poznać rzeczy, które w przyszłości przysporzą większych lub mniejszych kłopotów.

Jeżeli ominiemy w naszych rozważaniach sprawy związane z uzyskaniem kredytowania na nowy dom a także tematy związane z prawem budowlanym istotną sprawą z którą przyjdzie nam się zmierzyć jest kupno oraz wybranie właściwej działki pod wymarzony dom. Wbrew pozorom wiele osób nie wiele o tym myśli co w przyszłości może stworzyć problemy a nawet doprowadzić do sprzedaży naszego domu oraz zmiany okolicy na inną Czemu? Przymierzając się do zakupu działki zazwyczaj decyduje cena. Działki w niecodziennie niskich cenach to takie, które są zazwyczaj usytuowane daleko od miasta lub głównej drogi, charakteryzują się nietypowym kształtem czy też mają bardzo małą szerokość. Nierzadko jest tak, że samo ukształtowanie terenu na takiej działce może utrudnić stworzenie niektórych projektów. (np. na działce ze stosunkowo dużymi wzniesieniami). Inną możliwością jest wysoki poziom wód gruntowych albo nawet okazać się może, że działka stoi na terenach zalewowych.

Rzeczą drugą , którą trzeba się zająć jest dobór projektu. Tak jak w przypadku działki tak i w tej kwestii nie decydujmy się jedynie patrzeć na cenę projektu. Dobrym posunięciem jest poproszenie o referencje wybieranego architekta. Często jest tak, że decydując się na atrakcyjnie tani projekt dostaniemy projekt zaprojektowany np. przez studenta architektury. Często tani projekt to brak różnych informacji, planów lub informacji z jakich produktów budowlanych powinniśmy korzystać.

Na koniec można nadmienić, że po budowie domu na pewno przyjdzie czas na planowanie ogrodu - to warto rozważyć i zrobić jeszcze nawet na etapie wyboru projektu. Bardzo dobrym posunięciem jest również tworzenie ogrodu w trakcie budowy (na tyle ile będzie to nieinwazyjne w budowie).

Prywatna opieka nad dziećmi Białystok

Prywatna opieka nad dziećmi Białystok

Przebywanie dzieci w przedszkolu za każdym razem wywołuje u rodziców niepokój. Przyczyny bywają rozmaite. Od lęku, że dziecko będzie głodne, przez niedobór nieprzerwanej opieki, kończąc na strachu, że kiepskiej jakości zabawki sprawią pociechom krzywdę. Maluszkowo, najlepszy żłobek w mieście zapewnia pociechom kompetentną opiekę oraz właściwej jakości zabawki, przystosowane do wieku. Czemu powinno się posyłać malucha do przedszkola? Jakże znaczący będzie żłobek Białystok w rozwijaniu się młodego chłopca lub dziewczynki? te i wiele innych pytań każdego roku stawiają setki opiekunów. Próbują wypatrzyć wyjaśnienia na zagadki, powodujące w nich istotne trwogi i niepewności dotyczące niepaństwowych jednostek opieki nad dziećmi. Spójrzmy z bliska na w większości wypadków dotykane sprawy. W czasie zabawy dzieci się uczą. Twierdzono tak już bardzo dawno temu. Wybierając dla własnych maluchów żłobek Białystok. Decydując się na zlobek Białystok dla swoich maluchów, stwarzasz im liczne możliwości do rozrywki i nauczenia się w chwili urządzanych zajęć. Pomagają one polepszać różnego rodzaju umiejętności, talenty i szkolą interakcji społecznych, fizycznych, poznawczych, kreatywności a także budują poczucie własnej wartości. Naukowcy, pedagodzy, a nawet lekarze są zdania, że nie należy obawiać posyłać dzieci do żłobków i przedszkoli. Teraz propozycja edukacyjno-opiekuńcza dla najmłodszych jest tak kolosalna, że bez problemu możemy znaleźć prywatny żłobek Białystok, w którym pociechom będzie zagwarantowana najlepsza opieka poręczana wysokimi umiejętnościami kadry pedagogicznej. Ludziom codziennie mają styczność z opieką jak również wychowywaniem dzieci, nie musimy tłumaczyć, jak mają wyglądać zabawki dla najmłodszych. Doświadczona Dzienna opieka nad dziećmi Białystok mówi: zabawki dostosowane dla konsumentów poniżej trzeciego roku życia, nie mogą mieć niebezpiecznych krawędzi i żadnych małych cząstek, które można oderwać a następnie się nimi zakrztusić. Każda zabawka tego typu stwarza duże zagrożenie dla zdrowia a także życia dziecka.Jedną z w największym stopniu wyraźnych a także czytelnych zalet, które przynosi klub malucha Białystok, jest uspołecznienie malucha. można próbować wychowywać dzieci korzystając z pomocy dziadków, jednak wcale nie da to tak różnorodnych zalet, jak pobyt dziecka w przedszkolu czy żłobku. Regularny kontakt z równolatkami nauczy ich samodzielności a także odpowiedzialności, tak wielce wartościowej w pełnoletnim egzystowaniu.

Tani kredyt hipoteczny kalkulator

Tani kredyt hipoteczny kalkulator

Chwilówka bez BIK w sieci robi furorę. Współcześnie nieomalże każdy wypatruje środków na specjalne wydatki. Tym samym takie kredyty konsumpcyjne są tak powszechne w Polsce. Wskazane jest wiedzieć gdzie wyszukiwać owych pożyczek żeby kosztowały jak najmniej. Zestawienie pożyczek bez BIK oferowane przez nas musi przynieść ulgę Wam w doborze najciekawszej.

Jeżeli wypatrujesz pożyczki z ekspresową decyzją to wskazywana strona jest dla Potencjalnego klienta kapitalna. Twoje potrzeby konsumpcyjne rosną i istotnie widocznie już tak zostanie. Sprawdź tą propozycję on-line. Zobacz który kredyt osiągniesz na najkorzystniejszych zasadach. Nie ważne czy dla rencistów lub na kupno domu jeno tutaj wypróbujesz który chwilowo jest najciekawszy i w jakim banku zaleca się wręczyć podanie o kredyt gotówkowy ewentualnie na kupno mieszkania. To co wyróżnia nasz wortal od innych to obiektywizm, którego brakuje parunastu serwisom w necie.

Dostrzeż w pojedynkę gdzie skierować się po zadłużenie czy chwilówkę na potrzebne rzeczy lub zapłatę rachunków. Aktualnie wskazane jest skorzystać z promocji na kredyty gotówkowe dostarczane w banku Ing - ta propozycja na pewno jest nadzwyczaj absorbująca dla każdego kredytobiorcy w Polsce. Stąd o ile tylko pragniesz najkorzystniejszego kredytu gotówkowego to musisz zweryfikować propozycję GETIN a po pewnym czasie MULTIBANK. Takich propozycji z trudem poszukiwać w pozostałych bankach aktualnie. W czasie jak brakuje Ci kasy każda propozycja jest niezła lecz jedynie te 2 banki są w stanie zaproponować najkorzystniejsze kredyty gotówkowe w necie dziś. Skonfrontuj je z pozostałymi, a dostrzeżesz że wskazane jest sięgnąć po takie pieniądze.

Zaryzykuj i zamów kredyt gotówkowy i podążaj na urlop lub na zakupy ze swoją rodziną. Miło zapraszamy na naszą stronę internetową gdzie dowiesz się dużo ciekawych treści o kredytach udostępnianych w bankach i pozostałych organizacjach finansowych.

Miejsca atrakcyjne turystyczne

 Miejsca atrakcyjne turystyczne

BazaUrlopowa.pl to poradnik na rzecz najogromniejszych atutów Polskich miast, miejscowości, restauracji i atrakcji krajoznawczych. Propagujemy najładniejsze walory turystyczne w miejscach najpopularniejszych turystycznie. Prezentuje również wiele zachwycających miejsc powiązanych z turystyką.

Zadaniem Bazy urlopowej jest przybliżenie możliwie wszelkich treści o atrakcjach w różnych terenach Polski. Prezentacja najciekawszych walorów turystycznych wybranych miast, miasteczek kultowych turystycznych. Bazaurlopowa ma na celu promować interesujące zakresy wakacyjnych wyjazdów. Definiujemy turystykę jako aktywny sposób wypoczynku i dlatego zbudowaliśmy darmową aplikację na telefony komórkowe i tablety która ściąga dane poprzez GPS i pomaga zlokalizować noclegi, restauracje, a także atrakcje turystyczne i miejscowości.

POBIERZ DARMOWĄ APLIKACJĘ BAZAURLOPOWA NA TELEFONY KOMÓRKOWE

Portal jest pozycjonowany poprzez profesjonalną firmę i już w najbliższym czasie będzie dobrze widoczny w wyszukiwarkach internetowych dzięki temu ilość odwiedzin będzie większa.Zapraszamy do dodawania Ogłoszeń promujących Państwa oferty turystyczne otrzymają one nową jakość dzięki nowoczesnemu wyglądowi a także przystosowaniu portalu dla telefonów komórkowych i tabletów.Dla najbardziej mobilnych wędrowców przygotowalibyśmy darmową aplikację na telefony komórkowe i tablety która reprezentuje wszystkie oferty zawarte w serwisie bazaurlopowa.pl aplikacja i tenże portal jest klarowny i wielce przyjazny potencjalnemu klientowi.

Usługi pozycjonerskie

Usługi pozycjonerskie

Linkowanie sklepu jest nieodłącznym składnikiem marketingu w internecie. Zapewnia to szerokie dochody w formie ciągłych użytkowników. Toteż, że nabywanie linków pochłania dużo sił plus znajomości SEO, wskazane jest przesłać ideę agencji reklamowej. Ta firma uskuteczni projekt reklamy błyskawicznie, co odwzoruje się na wyższe pozycje na ustalone frazy. Istnieją przeróżne sposoby wzmacniania pozycji, między innymi katalogowanie. Przynależą one do słynnych procedur, jednakże powinno się robić zlecenia te zgodnie z white hat. Należy przeznaczyć dużą dawkę profitów ze sklepu, tak aby być odnotowanym w sieci. W internecie jest kilkaset tych agencji, które rywalizują o konsumenta, dlatego warto nie śpieszyć się z selekcją propozycji, natomiast dokładnie przeanalizować wszelką cząstkę konstruującą się w całość. To o wiele mniej kosztowna funkcja, a opiera się na pokrewnym budowaniu linków. Mając trochę mądrości o seo, można wydać mniej, niż w przypadku nabycia pakietów reklamy płatnej od firmy google. Równie dobrze może przytrafić się własnoręczne pozycjonowanie, ale wiąże się to z notorycznym ogarnianiem wprawy i byciem na bieżąco w seo i zmianach, jakie rozpoczynane są w schemacie Google.. Najlepszym więc rozwiązaniem jest przesianie profesjonalnego pozycjonera lub przedsiębiorstwa, który zaproponuje najlepsze kształtowanie struktury hrefów, odpowiednich tematem i jakością pozycjonerską. Specjaliści tacy stawiają na zaplecza linków wielopoziomowe oraz dywersyfikację i jak najbardziej rzeczywiste rozstawienie struktury linków. Kupowane przez nich anchory dają dużą moc, co przyczyni się do powiększenie dochodów. Usługi te można wykorzystać do pozycjonowania serwisów, sklepów i innych form. Skuteczność tych ofert zatwierdzona została wieloma pomiarami na przeróżnych stronach nabywców oraz własnych. W ów rodzaj orzeczona firma czy amator zaświadczy, że poradzi sobie z zamówieniem Państwa serwisu.