Monthly Archives | Sierpień 2012

Nagrania lektorskie

Nagrania lektorskie

Wiele młodych ludzi chciałoby zostać aktorami i gwiazdami kina. Niestety niewielu się to udaje, niezależnie od ich umiejętności. Do państwowych szkół aktorskich dostają się jedynie nieliczni, a pracę w teatrze i kinie znajdują dosłownie jednostki. Co robią pozostali aktorzy lub osoby aspirujące do miana aktora? Zwykle uczestniczą w wielu castingach, licząc na to, że zostaną w końcu zauważeni. Jeszcze inni prowadzą warsztaty aktorstwa dla amatorów, dzieciaków i ludzi starszych lub pracują w niszowych teatrach.

Ciekawym sposobem na zarobienie dodatkowych środków, dla początkującego lub nawet i doświadczonego aktora, są nagrania lektorskie do dubbingu, gier i reklam. Czego potrzeba, żeby zostać dobrym lektorem? Potrzebne jest jakiekolwiek doświadczenie aktorskie, które pomaga w prawidłowym intonowaniu czytanych tekstów i wczuciu się w sytuację będącą przedmiotem dubbingu, oddaniu jej klimatu. Niezwykle ważna jest również ciekawa barwa głosu. Potrzebne są zazwyczaj różne wokale, które doskonale poradzą sobie z tekstem czytanym. Zależnie od projektu, odpowiedni będzie głos dziecięcy, nastolatka, głęboki, niski lub osoby starszej. Niezbędne będzie także nagranie próbki czytania dowolnego tekstu, która będzie udostępniana przez bank głosów . To właśnie z tego miejsca będzie można przesłuchać lektora i wybrać takiego, który zdaniem klienta będzie najlepiej nadawał się do jego projektu. Czasem też zleceniodawca nagrania lektorskiego zdaje się na to, co proponuje realizator dźwięku lub właściciel studia nagrań, a ten zwykle wybierze do realizacji zlecenia takiego lektora, który popełnia najmniej błędów i bardzo wyraźnie, nie ma błędów wymowy.

Zatem, jeśli jesteś młodym aktorem i interesuje Cię bank głosów, powinieneś koniecznie nagrać odpowiednią próbkę, pokazującą Twoje możliwości, ale przedtem poćwicz swoją dykcję i wymowę, zwłaszcza jeśli obijałeś się na zajęciach emisji głosu. Po podszlifowaniu swoich umiejętności, koniecznie nawiąż współpracę ze studiem nagrań, które oferuje nagrania lektorskie i udźwiękowienie reklam swoim wiernym klientom.

Indywidualne szkolenie psów

Indywidualne szkolenie psów

Pozytywne szkolenie psów wypada prowadzić metodycznie i od samego początku metodami pozytywnymi. Całe to szkolenie ma na celu to, aby odchować sobie przykładnego psa. Każdy właściciel psa dorosłego chciałby mieć psiaka ślicznego i potulnego. Oczywiście co do wyglądu i zachowania psa młodego gigantyczny wpływ ma genetyka i to wszystko co czworonóg odziedziczył od swoich przodków, jednak nie jest to sprawa najważniejsza. Mając należyte nastawienie do szkolenia psa możesz każdego szczeniaczka wytresować na super psa. Szkolenie psa metodami pozytywnymi powinno zacząć się jak najwcześniej, gdy tylko weźmiesz pieseczka do domu zacznij tresowanie psa. Zwykle psy gdy są w wieku 1 lub 2 miesięcy można już spokojnie szkolić. Nawet jeżeli szczeniak był w okresie kwarantanny i nie można z nim wychodzić na zewnątrz to możesz już zabrać się za szkolenie psa. Jak najbardziej szkolenie psa wymaga pewnej mądrości i doświadczenia, wobec tego niezmiernie może Ci pomóc instruktor szkolenia psów i rzetelna szkoła tresury psów gdyż unikniesz dzięki tej szkole mnóstwa pomyłek w toku szkolenia psa.Jest to jednak możliwe, aby samodzielnie trenować psa, bez pomocy trenera.Jedną z pierwszych komend, jaką należałoby przyuczyć psa w trakcie szkolenia to komenda 'fe' - ta instrukcja uchroni Twojego czworonoga przed zjedzeniem niezdrowych czy też niebezpiecznych dla psa młodego przedmiotów. Jeśli Twój piesek nie zna komendy 'fe' i spożyje pewien przedmiot, który mu zaszkodzi to pies może mieć niestrawność i możesz też ponieść koszty zabiegu weterynaryjnego swojego pieseczka. Przeto warto aby pies znał te komendę i warto iść z psem na tresurę aby instruktor szkolenia psów nauczył psa tej komendy.

SiteSEO

SiteSEO

W teraźniejszych czasach wszechobecnego kryzysu gospodarczego wielu właścicieli niedużych firm zastanawia się coraz bardziej intensywnie jak przetrwać ze swoim biznesem ten nieprosty okres. Wielu z nich dostrzega potencjał, który drzemie w nieustająco niedocenianym przez wielu kanale komunikacji z potencjalnym klientem, jakim jest Internet. Jednakże nawet najlepsze i najbardziej wykwintne strony internetowe nic nie pomogą, jeżeli już nawet jedna osoba ichniejszym nie będzie odwiedzać. Co uczynić, aby nasza strona internetowa była odwiedzana przez rzesze użytkowników globalnej sieci ? Tutaj z pomocą przychodzi pozycjonowanie stron www i wiele poradników stworzonych w tym celu np. na stronie PageSEO. W ogromnym skrócie można napisać, iż pozycjonowanie to zestaw czynności, które powinno się wyprodukować, aby przekonać wyszukiwarki internetowe do umiejscowienia naszej strony w pierwszej dziesiątce wyników wynajdowania. Znalezienie się tam jest niebywale ważne, ponieważ stosowne badania dowodzą, że jest to gwarancją największej oglądalności strony www. Jednakże pozycjonowanie stron jest niezmiernie nieprostym misją. Wyszukiwarki już dawno uodporniły się na zwykłe sztuczki stosowane przez amatorów, a nieudolnie prowadzone pozycjonowanie jest w stanie przynieść więcej szkód, niż pożytków. Dlatego niezmiernie ważne jest to, aby powierzyć je profesjonalistom. Pozycjonowanie ma możliwość ze znakomitym skutkiem wpłynąć na widoczność Twojej strony internetowej w internecie. Tym samym przenosi się to wprost na ilość odwiedzin na niej przez ewentualnych Klientów zainteresowanych prezentowaną przez Ciebie ofertą. Jest zatem niebywale itstotne aby zadbać o widoczność spersonalizowanej strony w internecie.